Klíma karbantartása – hűtő-fűtő klímák a szezon sztárjai!

Abból kifolyólag, hogy az átmeneti időszakok kezdenek szinte teljesen eltűnni, egyre hamarabb kezdjük a klímákat használni tavasszal és ősszel is. Ezzel együtt elengedhetetlenné vált a klíma karbantartása, hiszen a hűtő-fűtő klímákat már minden évszakban használatba lehet venni. A karbantartás azért fontos, mert így sokkal könnyebben és hatékonyabban fog működni a berendezés és hideget-meleget egyaránt könnyedén varázsol majd.

Mikorra érdemes beiktatni a karbantartást?

A hűtő-fűtő klímák karbantartása annyiban különbözik a nem négyévszakos berendezésektől, hogy gyakrabban kell tisztítani őket. A klímák karbantartását inkább akörülre érdemes időzíteni, amikor a legtöbbet használjuk a berendezést. Tehát ha mondjuk inkább csak tavasszal és nyáron működtetjük a klímát és télen más berendezéssel fűtünk, akkor a meleg idő beköszönte előtt érdemes szakembert hívni. Fordított esetben pedig a hideg idő előtt. Abban az esetben, ha klíma biztosítja a hűtést és a fűtést is, a karbantartás évente kétszer is szükséges.

Nemcsak nekünk kell felkészülnünk a nyárra, a klímáknak is!

A nagy meleg előtt mindenképpen hívjunk szakembert, aki elvégzi a karbantartást, hiszen a berendezés akkor van a legjobban leterhelve, amikor nagy mértékben kell hűtenie. Miért kell hozzá szerelőt hívni? Mert ilyenkor nemcsak át kell nézni a készüléket, hanem a szűrőket is ki kell tisztítani, valamint a hűtőközeg szintjét is ellenőrizni kell.

Jöhet a bekuckózós idő!

Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy miért nem elég egy évben egyszer karbantartást végezni a klímán. Erre egyszerű a válasz, a hűtő-fűtő klímák más módon működnek hűtés és fűtés esetén, tehát más alkatrészeket kell ellenőrizni. A szakember ősszel a klíma karbantartása során a következő elemeket veszi figyelembe:

  • ventilátorok működése;
  • beltéri és kültéri egységek;
  • esetleges hibajelenségek.

Ha ezek működnek, akkor a fűtés úgy fog működni, ahogyan csak a felhasználó szeretné!

Így válassz megfelelő szakembert!

A szakértelmen kívül érdemes megnézni a referenciákat és ügyfélvéleményeket is. Ezen kívül olyan szakemberektől érdemes ajánlatot kérni, aki a lakóhelyünk közelében dolgoznak és mielőtt felkeresünk valakit, mindenképp szükséges tájékozódni arról, hogy mi a reális ár a szolgáltatásért cserébe. Valamint mindenképp fontos szem előtt tartani a klímák karbantartása esetén, hogy időben keressünk fel szakembert, mert a zsúfolt időszakokban nem biztos, hogy tudnak megfelelő időpontot biztosítani. 

Klímát szeretnél? Kérj ajánlatot beszerelésre most!

Komfort funkciók klímáknál – mit kínál a Polar?

Kíváncsi vagy rá, hogy milyen hűtés/fűtésen kívüli szolgáltatásokkal tudja egy klíma a komfortodat biztosítani? Összegyűjtöttük egy csokorba, hogy a Polar modellek mennyi mindennel járulnak még hozzá vásárlóink jó közérzetéhez! Funkciók, melyekkel a hőmérsékletet maximálisan az igényeidnek megfelelően kontrollálhatod: Automata üzemmódban a berendezés a helyiség hőmérsékletétől függően automatikusan kapcsol hűtés, fűtés

Tovább olvasom »

Mely háztartásokban leggyakoribb a klímahasználat?

A klímahasználat egyre elterjedtebb a háztartások körében, már nemcsak nyáron veszik igénybe a felhasználók, hanem a négyévszakos klímák már ősszel és télen akár fűtésre is használhatóak. Annak ellenére, hogy a klíma igencsak egy hasznos eszköz, vannak egyes gazdasági és társadalmi jellemzők, amelyek mentén megoszlik a háztartásokban a klímahasználat gyakorisága. Mely

Tovább olvasom »

Hogyan éljük túl a forróságot – légkondi nélkül?

Manapság a nyarak még Magyarországon is rendkívül forróak és nehezen elviselhetőek. De hogyan készüljünk erre a meleg évszakra? Mivel tudnánk lehűteni otthonunkat, amíg várjuk, hogy megérkezzen a klímánk? Akár anyagi megfontolásból, akár kényszerhelyzetből nem tudod élvezni a légkondik nyújtotta kellemes hűvöst otthonodban, cikkünkben rengeteg tippet és trükköt találsz arra, hogyan

Tovább olvasom »