Hogyan válassz klímát, ha kis lakásban élsz?

Egy kis alapterületű lakás hűtése különleges kihívásokat rejt magában. A hely szűkössége és az elhelyezési lehetőségek korlátai miatt nem mindegy, milyen klímaberendezést választunk. Milyen aspektusokra kell figyelni, ha kis lakásba keresünk klímát?

Helytakarékos készülékek

Abban az esetben, ha kis lakásba készülünk klímát vásárolni, érdemes elsődleges szempontként tekinteni a berendezés méretére. A kompakt méretű klímák rengeteg helyet meg tudnak takarítani. Például a kompakt split klímák beltéri egységei vékonyak és sokszor elegáns kialakításúak, így nem dominálnak túlzottan a térben. Ha a telepítési lehetőségek korlátozottak és nem szeretnénk a kis lakásba egy fix klímaberendezést, akkor egy mobil klíma is jó megoldás lehet, mivel bármelyik helyiségben elhelyezhető és nem igényel falba építést. Azonban fontos figyelembe venni, hogy ezek kevesebb hűtési teljesítményt kínálnak, mint egy fixen telepített split rendszer.

A klíma teljesítménye

Nem érdemes túl nagy teljesítményű klímát választani egy kis lakásba. Egy kisebb teljesítményű (pl. 2-3 kW) klíma általában elegendő ahhoz, hogy kényelmes hűtést biztosítson anélkül, hogy túl sok energiát fogyasztana. Egy túl erős klíma kis lakásban gyakori ki- és bekapcsolása nemcsak zajos, hanem feleslegesen növeli az energiafogyasztást is. Minden esetben érdemes konzultálni szakértővel a pontos méretezéshez, mivel a szoba fekvése és a szigetelés minősége is befolyásolja a szükséges hűtőteljesítményt.

Fűtési funkció

Ha a klímát télen is szeretnéd használni, érdemes olyan modellt választani, amely hűtés mellett fűtési funkcióval is rendelkezik. Az ilyen klímák akár -15 °C alatti külső hőmérséklet esetén is képesek melegíteni, így nem szükséges külön fűtőtest. Az ilyen klíma ideális választás kis lakások számára, ahol nincs lehetőség több különböző berendezés elhelyezésére.

Az elhelyezés fontossága

Kis lakásokban különösen fontos, hogy a klíma beltéri egysége megfelelő helyre kerüljön. Kerüld a közvetlen ágy- vagy ülőfelületek fölé telepítést, mivel így a klíma légáramlása kellemetlen lehet. A legjobb, ha egy fal közepére kerül, ahol a légáramlás akadálytalanul eljut a lakás minden pontjára. Emellett figyelj arra is, hogy a kültéri egység elhelyezése a lehető leghalkabb és leghatékonyabb legyen.

Hogy aludni is tudj…

A kis lakásokban a klímaberendezés zaja sokkal jobban észrevehető. Érdemes alacsony zajszintű modelleket választani, hogy ne zavarjon a mindennapokban. Különösen akkor, ha a klíma a hálószobában van. Az ideális zajszint éjszakai üzemmódban 20-30 dB körüli, míg normál üzemmódban 40-50 dB.

Klímát szeretnél? Kérj ajánlatot beszerelésre most!

Hogyan hűtsünk egyszerre több helyiséget – okosan?

A nagy lakás néha nagy gonddal jár. A tulajdonosok ezt például klímabeszerelésről gondolkozva is érezhetik. Hány egységre lesz szükségünk? Mibe érdemes fektetni? Melyik helyiségbe szereltessünk? Ha Ti is hasonló gondokkal küzdötök, és érdekel, hogy a szakemberek mit tanácsolnak ilyen esetben, akkor mindenképpen olvassátok tovább a cikket! Hány beltéri egységre lesz

Tovább olvasom »

A Föld Napja – klímák és a környezetvédelem

A globális felmelegedés ma már egy mindennapos téma, hiszen a környezeti változásokból fakadóan szinte eltűntek az évszakok. Tavasszal is eshet a hó, nyáron is lehet fagy, de már a téli 20 fokok sem idegenek. Sokszor azt gondolhatjuk, hogy átlagemberként nem tehetünk semmit, ám az otthonunknak sok szeglete van, ami hozzájárulhat

Tovább olvasom »

Komfort funkciók klímáknál – mit kínál a Polar?

Kíváncsi vagy rá, hogy milyen hűtés/fűtésen kívüli szolgáltatásokkal tudja egy klíma a komfortodat biztosítani? Összegyűjtöttük egy csokorba, hogy a Polar modellek mennyi mindennel járulnak még hozzá vásárlóink jó közérzetéhez! Funkciók, melyekkel a hőmérsékletet maximálisan az igényeidnek megfelelően kontrollálhatod: Automata üzemmódban a berendezés a helyiség hőmérsékletétől függően automatikusan kapcsol hűtés, fűtés

Tovább olvasom »