A nyári viharok és a villámlás hatása a klímára

A nyári hőségben hűséges társ lehet egy klíma, négyévszakos eszköz esetén pedig az év többi hónapjában is. Ahogyan a klíma vásárlása előtt is körültekintően kell eljárni (például típust vagy méretet illetően), úgy a használata közben is érdemes vigyázni. A nyári hőség magával hozza az általában gyorsan lecsengő, de egyben nagy erejű viharok és a villámlást is, ez pedig nagymértékű károkat okozhat a berendezésekben. El lehet kerülni, hogy baja essen az eszköznek?

Villámcsapások és a klíma

A villámcsapások jelentős elektromos feszültséget generálnak, ez közvetlenül károsíthatja a klímát. Ez a jelenség leginkább akkor okozhat kárt a berendezésben, ha közvetlenül azt az épületet éri villámcsapás, amelyre az eszköz fel van szerelve vagy a hálózat sérül, amely a klímát működteti. Ennek következtében sérülhet a klíma kompresszora és a vezérlőpanel is, valamint tűzveszély is keletkezhet.

Viharok miatti áramkimaradás

A nagyobb nyári viharok következtében áramkimaradás keletkezhet, amely megszakíthatja a klíma működését. Ez abban az esetben jelenthet gondot, ha nincsen szabályozva a kílma működése és rendszertelenül ki- és bekapcsol a készülék. A viharok ebből a szempontból úgy károsíthatják a berendezéseket, hogy a véletlenszerű leállások miatt rövidül az élettartama.

Nyári zivatarok hatása

A nyári zivatarok során megemelkedett páratartalom növelheti a kondenzáció és a korrózió kockázatát a légkondicionáló berendezésekben, ezzel károsítva a berendezést. A túlzott nedvesség rövidzárlatokat és korróziós károkat okozhat, különösen a klíma érzékeny elektronikai alkatrészeiben. 

Hogyan  lehet megelőzni a bajt?

A forró időszakban megjelenő viharok és villámlás nagy károkat okozhatnak a klímákban, de szerencsére vannak olyan biztonsági tippek, amiknek elvégzése után nem kell aggódnunk attól, hogy kár keletkezik a berendezésben. Elsősorban az áramtalanítás tudja megelőzni a viharok és villámok okozta károkat, hiszen így jóval kevesebb arra az esély, hogy feszültséglöketek okozta károk keletkeznek. A nyári időszakban megjelenő viharok és villámlások miatt érdemes lehet túlfeszültség-védővel, valamint villámhárítóval is felszerelkezni. Ezzel ki lehet küszöbölni a feszültségingadozás és villámlás okozta károkat. Az utóbbi helyzetben lényegében annyi történik, hogy a villámhárító elvezeti a földbe a villámokat, ezzel védve a klímát a vihar és villámok okozta károktól.

Klímát szeretnél? Kérj ajánlatot beszerelésre most!

Nincs munkahely klíma nélkül

Nincs munkahely klíma nélkül? Természetesen ez így nem igaz. Jobb lenne inkább azt mondani: “Ne legyen munkahely klíma nélkül!” A kánikula ugyanis rendkívül megnehezíti a koncentrált munkavégzést, sok esetben fejfájást, figyelemzavart és rosszullétet okoz. Egyetlen munkahelynek sem szabadna az alkalmazottakat ennek a szenvedésnek kitennie és elvárnia, hogy maximális teljesítményt nyújtsanak.

Tovább olvasom »

Hogyan válassz klímát, ha kis lakásban élsz?

Egy kis alapterületű lakás hűtése különleges kihívásokat rejt magában. A hely szűkössége és az elhelyezési lehetőségek korlátai miatt nem mindegy, milyen klímaberendezést választunk. Milyen aspektusokra kell figyelni, ha kis lakásba keresünk klímát? Helytakarékos készülékek Abban az esetben, ha kis lakásba készülünk klímát vásárolni, érdemes elsődleges szempontként tekinteni a berendezés méretére.

Tovább olvasom »

Polar – történet a márka mögött

Sokan talán nem is gondolnák, hogy a klímás szakma is hivatás lehet. Holott mi vagyunk rá az élőpélda! Amikor 2014-ben megfogalmazódott bennünk a Polar gondolata nem is képzeltük volna, hogy ekkora utat fogunk ilyen rövid idő alatt bejárni, de abban biztosak voltunk, hogy értéket akarunk teremteni. Hogy sikerült-e? A cikkből

Tovább olvasom »